Kolejny festyn za nami
20.05.2013

Dnia 18 maja Łochowice miały swoje święto. Po raz trzeci mogliśmy się bawić na festynie rodzinnym pod nazwą "Jak smakują Łochowice". Towarzyszył mu II Łochowicki Bieg Przełajowy. Do Łochowic zjechała elita biegowa województwa i Polski , a połączenie biegu z festynem okazało sie strzałem w dziesiątkę.

 

 

Odbyły sie biegi dal dzieci i młodzieży , sztafeta rodzinna i bieg główny, w którym wzięło udział 105 biegaczy składający się z profesjonalistów i amatorów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal wykonany w drewnie. Dla najlepszych były przeznaczone puchary i atrakcyjne nagrody. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano upominki. po biegu biegacze ich rodziny i kibice mogli się zrelaksować przy atrakcjach festynowych. W harmonogramie zawarte były występy dzieci i młodzieży Zespołu Szkół im Jana Pawła w Łochowie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Krajna. Można było zapoznać się z ofertą lokalnych przedsiębiorców z terenu gminy Białe Błota, oraz zakupić ich produkty. Wszystko to odbywało się przy dobrym jedzeniu serwowanym przez członków Stowarzyszenia. Niezmiennie wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, oraz kącik rozrywki w którym znajdował sie plac zabaw , wioska indiańska oraz konne przejażdżki. Jak co roku było można ruszyć na przejażdżkę po wsi wehikułami Jacka Grzywacza. Po godzinie 19 odbyła sie zabawa taneczna przy muzyce na żywo , która przyciągnęła wielu dorosłych mieszkańców. Całe to wydarzenie odbyło sie przy wsparciu finansowym Gminy Białe Błota, Starostwa Powiatowego Bydgoszcz, Sołectwa Łochowice, Gminnego Centrum Kultury Białe Błota oraz Nadleśnictwa Bydgoszcz.

Dzięki festynowi Stowarzyszenie osiągnęło najważniejszy cel stawiany sobie: Integracja społeczności.   W tegorocznych przygotowaniach pomagało bardzo wielu mieszkańców będących wolontariuszami. Jest to sukces nie tylko Stowarzyszenia ale również wszystkich mieszkańców.

Szczególne podziękowania dal Eli Nagórksiej Darka Warylewskiego i Emilki Urabańskiej, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowania biegowe. Nie sposób wypisać wszystkich z osobna więc dziękujemy wszystkim razem . Obsłudze biegu oraz ekipie przygotowującej festyn zarówno z prawej jak i lewej strony ulicy

Tutaj można obejrzeć zdjęcia wykonane przez Darka

 

A tutaj mała lektura do poczytania. Opinie naszych biegaczy

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Łochowice z przyszłością © 2011